Güneş Enerjisi Firmaları Yorum ve ŞikayetleriGüneş Enerjisi Firma TavsiyeleriEn Ucuz Güneş Enerjisi Firmaları
Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Güneş Enerjisi Nerelerde Kullanılır?

Güneş Enerjisi Nerelerde Kullanılır?

Tüm dünyanın yenilenebilir ve ekonomik enerji biçimine yönelmesi güneş enerjisinin kullanım alanlarını da hayli genişletmiştir. Bu enerji türünün her geçen gün biraz daha genişleyen kullanım yerleri uzaya gösterilen uydulardan tutun da küçük hesap makinalarına kadar değişkenlik göstermektedir. Benzin, kömür, doğalgaz gibi enerji kaynaklarının tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalması son yıllarda güneşe bir enerji kaynağı olarak yönelinmesi sonucunu doğurmuştur. Dünyaya yaklaşık 8 dakikada ulaşan güneş enerjisinin en temel özelliklerinden biri de çevre dostu, temiz bir kaynak olmasıdır. Günümüzde en sık ve kişi bazlı sayıca en yüksek kullanım yerleri gün ısı sistemleridir. Özellikle sıcak bölgelerde çok işe yaramakta ve elektrik doğalgaz gibi maliyetleri düşürmektedir.

Doğal kullanım alanı olan tarımı saymazsak güneş enerjisinin başlıca kullanım yerleri şunlardır:

 • Fabrika ve iş yerleri çevre aydınlatmaları,
 • Park, bahçe, çevre, otopark aydınlatmaları,
 • Geniş arazi aydınlatması,
 • Evlerin elektrik ihtiyacının karşılamasında, (evlerin çatısına yerleştirilen güneş panelleri bu işlevdedirler)
 • Acil ve / veya sürekli aydınlatma,
 • Trafik işaret ve diğer ikaz levhaları,
 • Cep telefonlarının şarj edilmesinde, (küçük güneş pilleri vasıtasıyla)
 • Sıcak su üretilmesinde,
 • Sokak aydınlatmasında,
 • Güneş arabalarında,
 • Hesap makineleri ve saatlerde,
 • Yapay uydularda, (güneş panelleri aracılığıyla)
 • Güneş kulelerinde,
 • Yemek pişirmede, (güneş ocağı denen yoğunlaştırıcı sistemler güneş ışınlarını kapların üzerinde toplar.)
 • Soğutma sistemlerinde, (güneşle üretilen sıcak suyu bazı ek düzeneklerle soğuk suya çevirmek de mümkündür.)
 • Giysi ve çantalarda, (mp3 çalar ve mobil cihazların bazılarına küçük güneş pilleri yerleştirilmektedir.)
 

Güneş Enerjisi Sistemleri
Önder Makina Güneş Enerjisi Sistemleri
Sosyal Medya | Beğen Paylaş
Kıbrıs Otelleri

Seo Destek hizmetlerini görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Tüketici Köşesi
Güneş Enerjisi Elektrik ÜretimiGüneş Enerjisi Elektrik ÜretimiGüneş enerjisi elektrik üretimi yapmak için alternatif enerji kaynaklarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır...
Güneş Enerjili Sıcak Su SistemleriGüneş Enerjili Sıcak Su Sistemleri Güneş enerji sistemleri ışık enerjisini ısı enerjisine dönüştürerek sıcak su temini sağlarlar...
Firma Ekle
Son Yorumlar
 • hayati babacan
  ben kullandığımız aletleri sıralayım siz bana uygun olacak sistemi çıkartın tv-uydu c... Devamı
Faydalı Bilgiler
Güneş Enerjisi Nerelerde Kullanılır?Güneş Enerjisi Nerelerde Kullanılır?Tüm dünyanın yenilenebilir ve ekonomik enerji biçimine yönelmesi güneş enerjisinin kullanım alanlarını da hayli genişletmiştir. Benzin, kömür, doğalgaz gibi enerji kaynaklarının tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalması son yıllarda güneşe bir enerji kaynağı olarak yönelinmesi sonucunu doğurmuştur...
Güneş Enerjisinin FaydalarıGüneş Enerjisinin Faydaları Güneşi bir enerji kaynağı olarak kullanmanın her şeyden önce 2 temel gerekçesi vardır: Düşük maliyet ve temiz çevre. İlk kullanılmaya başlandığından beri her yerde enerji tasarrufu sağlayan güneşin kullanıcı sayısı her yıl katlanarak artmaktadır; çünkü faydaları saymakla bitmez!
Güneş Enerjili Trafik ve İkaz LevhalarıGüneş Enerjili Trafik ve İkaz Levhaları Güneş enerji sistemi ile yapılmış trafik ve ikaz levhaları, güneşten gelen ışık enerjisini içerilerine yerleştiren küçük kollektörlerle (toplayıcı) depolayarak, karanlık ortamlarda elektrik enerjisine dönüştürür ve levhanın yanmasını sağlarlar...
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 3 konuk çevrimiçi

Güneş Bacaları
Güneş Bacaları
Ülkemizde çalışmalarına yeni başlanmış güneş bacaları başlı başına bir elektrik üretim sistemidir. Şeffaf kısımlarında % 75 oranında seracılık da yapılır.
Güneş Enerjisi
Güneş Enerjisi
Isı ve elektrik üretebilmek için güneş enerjisinden yararlanmaktır. Son yıllarda tüm dünyada yaygınlaşan sistem hem ekonomik hem de çevrecidir.
Güneş Kollektörleri
Güneş Kollektörleri
Güneş enerjisini ısı enerjisine dönüştüren araçlardır. Sanayi tesisleri, termal havuzlar, oteller, apartman daireleri en sık kullanıldıkları yerlerdir.
Güneş Panelleri
Güneş Panelleri
Birçok katmadan oluşan paneller güneşten ışığını emerek verimli bir enerjiye çevirirler. Şebekelerin olmadığı yerlerde enerji depolayıcıdırlar.
Güneş Pilleri
Güneş Pilleri
Güneşten gelen ışığı elektrik enerjisine dönüştürmek amacıyla kullanılırlar. Güneş pilleri kırsal kesimlerde ve yüksek yerlerde sıkça tercih edilir.
Web Sitesi Tasarımı
Web Sitesi Tasarımı ve Google Optimizasyon - Webhome
Her hakkı saklıdır © 2012-2015
Güneş Enerjisi Firma Rehberi