Güneş Enerjisi Firmaları Yorum ve ŞikayetleriGüneş Enerjisi Firma TavsiyeleriEn Ucuz Güneş Enerjisi Firmaları
Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Güneş enerjisi elektrik üretimi yapmak için alternatif enerji kaynaklarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Güneş enerjisi yenilenebilir ve doğa dostu bir enerji çeşididir. Tükenmeyen enerji sınıfında yer alan güneş enerjisi, özel kurulan sistemler sayesinde elektrik enerjisinin elde edilmesini sağlamaktadır. Güneş enerjisi sistemleri içerisinde güneş panelleri bulunmaktadır ve alınan enerjinin elektrik enerjisine dönüştürülmesi ilk olarak bu panellerden başlamaktadır.

Güneş enerjisi ile nasıl elektrik üretilir?

Güneş enerjisi ile elektrik üretimi gerçekleştirmek için yapılması gereken güneş paneli sistemlerinin kurulmasıdır. Güneş panelleri içerisinde yer alan güneş hücreleri gelen enerjinin soğurulmasını sağlamakta ve soğurulan enerji sistemin belirli kısımlarından geçerek jeneratöre iletilmektedir. Soğurma ne demek diye soracak olanlar için; bu işlemin ışık enerjisinin belirli oranda emilmesi anlamına geldiğini söylemeden geçmeyelim.

Güneş enerjisi ile verimli bir elektrik üretimi gerçekleştirmek için dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki güneş panellerinin güneşe belirli bir açı ile doğrultulmasıdır. Çünkü panellerinin açısı verimlilik bakımından önemli bir noktada bulunmaktadır. Yanlış bir açı ile güneşe yönlendirilen güneş panellerinden istenen oranda elektrik enerjisi elde etmek pek de mümkün değildir. Yapılan istatiksel çalışmalara göre ülkemizde kurulmak istenen bir güneş enerjisi sisteminde yer alan güneş panellerinin 60 derecelik açılar ile güneşe bakması gerekmektedir. Ülkemiz, ekvator çizgisinin hemen üzerinde 36 – 42 kuzey paralelleri ve 26-45 doğu meridyenleri koordinatlarında yer aldığı için güneş panellerinin 60 derecelik açılar ile konuşlandırılması en ideal ölçü olarak görülmüştür.

Güneş enerjisi sistemleri, yenilenebilir enerji kaynakları için verilebilecek en önemli örneklerden biridir. Bu sistemler sayesinde bir aile günlük elektrik enerjisi ihtiyacını rahatça karşılayabilmekte ve sistemler içerisinde ortalama 6 – 20 güneş paneli bulundurması yeterli olmaktadır. Bu yüzden güneş enerjisi ile elektrik üretimi yapmak isteyenler, herhangi bir zorluk yaşamadan sistemlerini kurabilmekte ve ardından oldukça kolay bir şekilde elektrik üretimi gerçekleştirebilmektedir.

 

Güneş Enerjisi Sistemleri
Önder Makina Güneş Enerjisi Sistemleri
Sosyal Medya | Beğen Paylaş
Kıbrıs Otelleri

Seo Destek hizmetlerini görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Tüketici Köşesi
Güneş Enerjisi Elektrik ÜretimiGüneş Enerjisi Elektrik ÜretimiGüneş enerjisi elektrik üretimi yapmak için alternatif enerji kaynaklarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır...
Güneş Enerjili Sıcak Su SistemleriGüneş Enerjili Sıcak Su Sistemleri Güneş enerji sistemleri ışık enerjisini ısı enerjisine dönüştürerek sıcak su temini sağlarlar...
Firma Ekle
Son Yorumlar
  • hayati babacan
    ben kullandığımız aletleri sıralayım siz bana uygun olacak sistemi çıkartın tv-uydu c... Devamı
Faydalı Bilgiler
Güneş Enerjisi Nerelerde Kullanılır?Güneş Enerjisi Nerelerde Kullanılır?Tüm dünyanın yenilenebilir ve ekonomik enerji biçimine yönelmesi güneş enerjisinin kullanım alanlarını da hayli genişletmiştir. Benzin, kömür, doğalgaz gibi enerji kaynaklarının tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalması son yıllarda güneşe bir enerji kaynağı olarak yönelinmesi sonucunu doğurmuştur...
Güneş Enerjisinin FaydalarıGüneş Enerjisinin Faydaları Güneşi bir enerji kaynağı olarak kullanmanın her şeyden önce 2 temel gerekçesi vardır: Düşük maliyet ve temiz çevre. İlk kullanılmaya başlandığından beri her yerde enerji tasarrufu sağlayan güneşin kullanıcı sayısı her yıl katlanarak artmaktadır; çünkü faydaları saymakla bitmez!
Güneş Enerjili Trafik ve İkaz LevhalarıGüneş Enerjili Trafik ve İkaz Levhaları Güneş enerji sistemi ile yapılmış trafik ve ikaz levhaları, güneşten gelen ışık enerjisini içerilerine yerleştiren küçük kollektörlerle (toplayıcı) depolayarak, karanlık ortamlarda elektrik enerjisine dönüştürür ve levhanın yanmasını sağlarlar...
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 9 konuk çevrimiçi

Güneş Bacaları
Güneş Bacaları
Ülkemizde çalışmalarına yeni başlanmış güneş bacaları başlı başına bir elektrik üretim sistemidir. Şeffaf kısımlarında % 75 oranında seracılık da yapılır.
Güneş Enerjisi
Güneş Enerjisi
Isı ve elektrik üretebilmek için güneş enerjisinden yararlanmaktır. Son yıllarda tüm dünyada yaygınlaşan sistem hem ekonomik hem de çevrecidir.
Güneş Kollektörleri
Güneş Kollektörleri
Güneş enerjisini ısı enerjisine dönüştüren araçlardır. Sanayi tesisleri, termal havuzlar, oteller, apartman daireleri en sık kullanıldıkları yerlerdir.
Güneş Panelleri
Güneş Panelleri
Birçok katmadan oluşan paneller güneşten ışığını emerek verimli bir enerjiye çevirirler. Şebekelerin olmadığı yerlerde enerji depolayıcıdırlar.
Güneş Pilleri
Güneş Pilleri
Güneşten gelen ışığı elektrik enerjisine dönüştürmek amacıyla kullanılırlar. Güneş pilleri kırsal kesimlerde ve yüksek yerlerde sıkça tercih edilir.
Web Sitesi Tasarımı
Web Sitesi Tasarımı ve Google Optimizasyon - Webhome
Her hakkı saklıdır © 2012-2015
Güneş Enerjisi Firma Rehberi