Güneş Enerjisi Firmaları Yorum ve ŞikayetleriGüneş Enerjisi Firma TavsiyeleriEn Ucuz Güneş Enerjisi Firmaları
Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Güneş Enerjili Trafik ve İkaz Levhaları

Güneş Enerjili Trafik ve İkaz Levhaları

Ülkelerin trafik akışını kolaylaştıran, trafik kurallarını sürücülere ve yayalara anlatan renkli uyarıcı panolardır. Bu levhalar yasak, tehlike ve bilgi levhaları olmak üzere üçe ayrılırlar. Levhaların kullanım alanları oldukça geniştir. İnsanları çeşitli kazalardan korurlar. Ulaşım türlerine göre de levhalar değişiklik gösterir. Demir yolları elle verilen işaret levhaları kullanırken, deniz yollarında şamandıra ve ışık işaretleri vardır. Hava yolları ise sinyal levhaları ve ışıklandırma sistemi kullanmaktadır. Trafik levhaları hayatımızı kolaylaştırırken, dış yaşantımızda belirli bir düzen oluşturmaktadırlar. Kullanılan işaretler tüm dünyada aynıdır ve aslında tamamen dünyanın trafik düzenini sağlamaktadırlar.

İşaret levhaları çeşitli malzemelerden ve çeşitli şekillerde üretilirler. Ama zaman içerisinde kullanılan malzemeler yıpranır ve bakım yapılmadığı sürece ömürleri tükenir. Son araştırmalarla dünyamız artık daha bilinçli enerji kaynaklarının tüketilmesi yönünde ilerliyor. Yenilenebilir enerjilerin içerisinde güneş enerjisi her alanda kullanılmaya başlandığı gibi trafik levhaları, trafik lambaları ve trafik işaretleri üretiminde de kullanılmaktadır. Güneş enerjisi ile üretilen levhalar, enerji tasarrufu yaparken göz alıcı rengiyle gündüz ve gece görülme özelliği taşımaktadırlar. Güneş enerjili trafik levhalarının en büyük avantajı ise otoban gibi geniş kapsamlı yollarda, trafiğin yoğun olduğu alanlarda, hatta elektrik kesintilerinde bile çalışabilmesidir. Ayrıca bu levhaların ve ikaz işaretlerinin bakıma ihtiyacı yoktur ve uzun ömürlüdürler.

Güneş Enerjili Trafik ve İkaz Levhaları

Güneş enerji sistemi ile yapılmış trafik ve ikaz levhaları, güneşten gelen ışık enerjisini içerilerine yerleştiren küçük kollektörlerle (toplayıcı) depolayarak, karanlık ortamlarda elektrik enerjisine dönüştürür ve levhanın yanmasını sağlarlar. Değişik yanma tiplerinde çalışan bu levhaların bozulma riski hiç yoktur ve trafikte insanları en iyi şekilde yönlendirirler. Çeşitli ölçülerde ve istenirse özel tasarım çalışmalarıyla kolaylıkla üretilebilmektedirler.

Yol yapım, arıza, servis, bakım ve temizlik gibi işlerde çalışan araçların, arkasında da güneş enerjili dikkat ve yönlendirme tabelası uygulanabilmektedir. Yüksek parlaklıktaki LED’ler sayesinde, uzaktan görünürlüğe sahip olabilmektedirler. Bu sayede gündüz ve geceleri trafik kazalarının önlenmesine yardımcı olurlar.

 

Güneş Enerjisi Sistemleri
Önder Makina Güneş Enerjisi Sistemleri
Sosyal Medya | Beğen Paylaş
Kıbrıs Otelleri

Seo Destek hizmetlerini görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Tüketici Köşesi
Güneş Enerjisi Elektrik ÜretimiGüneş Enerjisi Elektrik ÜretimiGüneş enerjisi elektrik üretimi yapmak için alternatif enerji kaynaklarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır...
Güneş Enerjili Sıcak Su SistemleriGüneş Enerjili Sıcak Su Sistemleri Güneş enerji sistemleri ışık enerjisini ısı enerjisine dönüştürerek sıcak su temini sağlarlar...
Firma Ekle
Son Yorumlar
  • hayati babacan
    ben kullandığımız aletleri sıralayım siz bana uygun olacak sistemi çıkartın tv-uydu c... Devamı
Faydalı Bilgiler
Güneş Enerjisi Nerelerde Kullanılır?Güneş Enerjisi Nerelerde Kullanılır?Tüm dünyanın yenilenebilir ve ekonomik enerji biçimine yönelmesi güneş enerjisinin kullanım alanlarını da hayli genişletmiştir. Benzin, kömür, doğalgaz gibi enerji kaynaklarının tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalması son yıllarda güneşe bir enerji kaynağı olarak yönelinmesi sonucunu doğurmuştur...
Güneş Enerjisinin FaydalarıGüneş Enerjisinin Faydaları Güneşi bir enerji kaynağı olarak kullanmanın her şeyden önce 2 temel gerekçesi vardır: Düşük maliyet ve temiz çevre. İlk kullanılmaya başlandığından beri her yerde enerji tasarrufu sağlayan güneşin kullanıcı sayısı her yıl katlanarak artmaktadır; çünkü faydaları saymakla bitmez!
Güneş Enerjili Trafik ve İkaz LevhalarıGüneş Enerjili Trafik ve İkaz Levhaları Güneş enerji sistemi ile yapılmış trafik ve ikaz levhaları, güneşten gelen ışık enerjisini içerilerine yerleştiren küçük kollektörlerle (toplayıcı) depolayarak, karanlık ortamlarda elektrik enerjisine dönüştürür ve levhanın yanmasını sağlarlar...
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 2 konuk çevrimiçi

Güneş Bacaları
Güneş Bacaları
Ülkemizde çalışmalarına yeni başlanmış güneş bacaları başlı başına bir elektrik üretim sistemidir. Şeffaf kısımlarında % 75 oranında seracılık da yapılır.
Güneş Enerjisi
Güneş Enerjisi
Isı ve elektrik üretebilmek için güneş enerjisinden yararlanmaktır. Son yıllarda tüm dünyada yaygınlaşan sistem hem ekonomik hem de çevrecidir.
Güneş Kollektörleri
Güneş Kollektörleri
Güneş enerjisini ısı enerjisine dönüştüren araçlardır. Sanayi tesisleri, termal havuzlar, oteller, apartman daireleri en sık kullanıldıkları yerlerdir.
Güneş Panelleri
Güneş Panelleri
Birçok katmadan oluşan paneller güneşten ışığını emerek verimli bir enerjiye çevirirler. Şebekelerin olmadığı yerlerde enerji depolayıcıdırlar.
Güneş Pilleri
Güneş Pilleri
Güneşten gelen ışığı elektrik enerjisine dönüştürmek amacıyla kullanılırlar. Güneş pilleri kırsal kesimlerde ve yüksek yerlerde sıkça tercih edilir.
Web Sitesi Tasarımı
Web Sitesi Tasarımı ve Google Optimizasyon - Webhome
Her hakkı saklıdır © 2012-2015
Güneş Enerjisi Firma Rehberi